موسسه زبان بهین دانش
جستجو

آدرس دادن به انگلیسی

آدرس دادن به انگلیسی

آدرس دادن به انگلیسی

  • 16 شهریور 1399 14:42

در واقع باید به این نکته توجه داشت که پرسیدن آدرس یکی از موضوعاتی است که باید در ابتدا برای سفر به خارج از کشور به طور کامل به آن اشراف داشت. پرسیدن آدرس و فهمیدن چیزی که طرف مقابل به ما میگوید باید برای ما یک اولویت باشد.
فکر کنید که برای اولین بار به یک کشور انگلیسی زبان سفر کرده اید و می خواهید بدانید که نزدیک ترین هتل به شما کجاست؟ اگر نتوانید این موضوع را به فرد مقابل بفهمانید، می توانید حدس بزنید که دچار چه مشکلاتی می شوید!
آدرس به انگلیسی به چه شکل پرسیده می شود؟
 همیشه برای پرسیدن یک مکان یا همان Place، باید از کلمه Where استفاده کرد. این کلمه به معنای " کجا " هست. اگر تجربه سفر به خارج از کشور را داشته باشید، حتما می دانید که یکی از سوالات مهمی که باید بتوانید بپرسید، پرسیدن آدرس هتل یا بانک است!!
همانطور که ما باید برای سفر به این موضوعات اشراف داشته باشیم، قطعا افراد خارجی ای که مشتاق سفر به ایران هستند باید بتوانند یا به زبان انگلیسی و یا زبان فارسی، به جملات پرسشی و کاربردی مسلط بشوند.

 

بانک کجاست؟ ?Where is the bank
هتل کجاست؟

?Where is the hotel

جواب به این سوالات نیز از مواردی است که باید به آن توجه داشت. ما یک سری آدرس های کلی را در ابتدا به شما یاد خواهیم داد. اینکه شما بتوانید به طور مثال بگویید بانک روبروی خیابان است، یا بانک انتهای این خیابان است و ...

 

پایین خیابان

down the street
سمت راست on the right
سمت چپ on the left
گوشه یا نبش خیابان around the corner
روبروی خیابان  across the street
بغل بیمارستان  next to the pharmacy

بین بانک و کتابفروشی

between the bank and the bookstore

 

در ادامه باید گفت که این آدرس ها در جواب به سوال Where به کار برده می شود. اما اینکه تنها بدانید که آدرس کجاست شاید کفایت نکند و دانستن اینکه بدانید چطور می توانید به بیمارستان یا مدرسه بروید نیز یکی از سوال های مهمی است که باید به آن توجه داشت!
برای اینکه بدانیم که چطور می توانیم به مدرسه یا بانک برویم در ابتدا از کلمه پرسشی How استفاده می کنیم. به طور مثال:

چطور میری مدرسه؟ ?How do you go to school

 

در جواب به این سوال باید مشخص شود که شما چطور می توانید به مدرسه بروید؟
به وسیله تاکسی (Take a taxi)، پیاده ( Walk)، مترو ( subway)، اتوبوس (bus)، قطار (train) یا موارد دیگر.

در کل باید به شما زبان آموزان عزیز یا علاقه مندان به زبان انگلیسی بگویم که یادگیری زبان انگلیسی اصلا کار سختی نیست اگر شما عزیزان تنها کمی وقت صرف یادگیری آن کرده و به یادگیری زبان انگلیسی به چشم یک سرگرمی نگاه کنید و با علاقه و پشتکار این زبان مهم را برای داشتن آینده ای بهتر فرا بگیرید.
دیدیم که پرسیدن آدرس به انگلیسی اصلا کار دشواری نبود و در ادامه با شما علاقه مندان به زبان انگلیسی، موارد بیشتری را به اشتراک خواهیم گذاشت. برای بهتر شدن رشد آموزش زبان و داشتن شهری پیشرفته، نیاز از است که تمامی ما فارغ از شغل یا حیطه کارمان، به آموزش زبان انگلیسی اقدام نماییم.

دیدگاه های کاربران - 1 مورد

unonimus

'مقاله بسیار خوبی بود.'

دیدگاه خود را بنویسید

جستجو

دسته بندی ها