موسسه زبان بهین دانش
جستجو

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

  • 16 شهریور 1399 15:06

این روزها بحث داغ سن یادگیری زبان دوم به کودکان در سنین پایین مطرح هست و موافقان و مخالفان هر کدام برای خودشان دلایل قابل قبولی در دست ارائه دارند. اما آیا واقعا آموزش زبان انگلیسی به کودکان در سنین پایین کار درستی است؟ اصلا سن مناسب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان چیست؟

 باید به این نکته توجه داشت که مغز از دو نیم کره چپ و راست تشکیل شده است. یادگیری زبان در سنین پایین بر عهده نیم کره راست مغز است. اما هر قدر که سن بالاتر می رود جای این دو نیم کره تغییر کرده و یادگیری زبان به نیم کره چپ مغز انتقال می یابد. مشکل اصلی کسانی که در سنین بالاتر زبان را یاد می گیرند این است که هر چه را که می شنوند می خواهند به همان شکل ترجمه کنند و همین باعث می شود که یادگیری در بزرگسالی نسبت به کودکی، کند پیش برود و خلاقیت زبانی به رشد نکند. اما یادگیری در سنین پایین تر آسان تر است. ذهن آمادگی خلاقیت و بازآفرینی را دارد. در سنین پایین تر انعطاف پذیری فرد بیش تر شده و قدرت تجزیه و تحلیل بهتری نسبت به افراد بزرگسال دارند. درباره سن یادگیری نیز هنوز بسیاری از اندیشمندان به جواب مشابهی نرسیده اند. دانشگاه هاروارد معتقد است که بهترین سن آموزش زبان انگلیسی به کودکان به سنین ۴-۵ سالگی مربوط می شود. آنها معتقد هستند که در این سن قدرت تجزیه و تحلیل در کودکان بیشتر است . در کشورهای مختلف سن یادگیری متفاوت است اما همگی به این موضوع اتفاق نظر دارند که تا قبل از ۱۵ سالگی زبان انگلیسی را بهتر است که به کودکان خود آموزش بدهیم. ما در مدارس خود تنها اصول اولیه گرامری را به کودکان آموزش می دهیم اما چرا و به چه دلیل نتوانسته ایم در این زمینه خوب عمل کنیم؟ شاید دلیل اصلی و مهمی که باعث شده است که در این امر ضعیف عمل کنیم، نحوه آموزش به کودکان است و از دلایل دیگر، نامناسب بودن سن شروع یادگیری زبان در مدارس است. اما هر چه که هست بهتر است که آموزش و پرورش بپذیرد که در این امر ضعیف عمل کرده است و یادگیری زبان انگلیسی را برعهده متخصصین و اساتید در آموزشگاه های مختص به یادگیری زبان بگذارد.

دغدغه ما در   موسسه زبان بهین دانش، همواره دغدغه آموزش بوده و هست. و مفتخریم که اعلام بداریم که با استفاده از سیستم آموزشی رامیت، دوره هایی همچون آموزش زبان آنلاین و آموزش زبان در ۵۰ روز ارائه داده وگامی نو در زمینه آموزش و یادگیری نهاده و تمام تلاش خود را بر این نهاده ایم که یک سیستم آموزشی کارآمد با توجه به نیازهای دانش آموزان و زبان آموزان ارائه دهیم. امید به این داریم که در این مسیر موفق عمل نموده و گامی نو و مثبت برداریم.
ما امیدواریم، سیستم آموزشی رامیت، آموزش زبان را، با روشی نو، همگانی کرده و تاثیر مهمی بر دو زبانه کردن و حتی چند زبانه کردن فرزندان خود داشته باشیم.

دیدگاه خود را بنویسید

جستجو

دسته بندی ها