موسسه زبان بهین دانش
جستجو

دوره آموزش زبان انگلیسی

دوره آموزش زبان انگلیسی

دوره آموزش زبان انگلیسی

  • 02 شهریور 1399 14:27

دوره های آموزش زبان انگلیسی

وقتی درباره زبان انگلیسی صحبت می کنیم با یک دنیا سوال و موضوع برخورد می کنیم که اگر بخواهیم همه را در این مقاله بگنجانیم شاید از حوصله شما عزیزان علاقه مند خارج باشد اما ما این مقاله را به بخش های مختلف تقسیم می کنیم تا بنا به نیازتان بتوانید از آن استفاده کرده و امیدواریم توجه شما را به خود جلب کند و با نگاهتان ما را به ادامه راه مشتاق تر و امیدوارتر کنید. آموزش زبان مختص به امروز و دیروز نیست. زبان انگلیسی به دلیل بین المللی بودن و کارآیی که امروزه بیش از هر زبانی برای دنیای مدرن و دائما در حال پیشرفت دارد، یادگیری آن امروزه به یک ضرورت و هدف مهم برای هر شخص تبدیل شده است. اهمیت یادگیری زبان انگلیسی را نمی توان انکار کرد و شاید به جرأت بتوانیم بگوییم که یادگیری هیچ زبانی نمی تواند به اندازه این زبان برای ما اهمیت داشته باشد. شما حتی وقتی می خواهید زبان آلمانی یا زبان فرانسه را در یک اپلیکیشن زبان فرا بگیرید باید تا حدودی به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید تا متوجه سؤال بشوید. در بیشتر مواقع نیز توضیح و طرح سوال کتاب های آموزشی زبان های دیگر، به زبان انگلیسی است. حال، موقع آن رسیده که با هم به بررسی دلایل اهمیت یادگیری زبان بپردازیم.


آموزش زبان انگلیسی به دلایل زیر قابل اهمیت است:

• زبان تمامی بازی ها و برنامه های اینترنتی است.
• زبان اینترنت و دنیای علم و صنعت است.
• زبان تجارت بین الملل است.
• زبان سینما و فیلم است و نیمی از فیلم های اکران شده در همایش های بین المللی، به زبان انگلیسی است و تنها قسمت محدودی به اکران فیلم های خارجی زبان، تخصیص می گیرد.
• می توانید در بهترین دانشگاه های سراسر دنیا و هر کجا که آرزوی شماست مشغول به تحصیل شوید.
• یادگیری این زبان ذهن شما را تقویت کرده و برای ذهن شما مانند یک ورزش و تمرین عمل می کند.
• دست یافتن به شغل رویایی شما را آسان تر می کند.
• مسافرت و مهاجرت شما به هر کجای جهان را آسان تر می کند.
• ارتباطات بین المللی شما را گسترده تر می کند.

اصفهان به عنوان یکی از قطب های یادگیری زبان انگلیسی در ایران تا به امروز توانسته زبان آموزان و اساتید برجسته ای را در این زمینه آموزش دهد. امروزه آموزش زبان انگلیسی برای همشهریان عزیز ما به یک اولویت مهم، تبدیل شده و ما شاهد این هستیم که تعداد کودکان زبان آموز این روزها بیش از سالهای دیگر است و اغلب کودکان ما به خوبی می توانند به مکالمه زبان انگلیسی بپردازند.
آموزش زبان انگلیسی برای افراد مبتدی، با سختی هایی برای ما همراه بوده است. اما این سختی ها قسمت شیرین آموزش زبان است و یک چالش و امتحان، برای تمامی کسانی که دغدغه آموزش زبان را دارند، محسوب می شود.


دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره زبان انگلیسی ویژه شاغلین: دوره های زبان انگلیسی به روش های گوناگون و بر حسب نیاز های زبان آموزان در حال برگزاری است که زبان آموزان ویژه ی این دوره، زمان و ساعت کلاس های خود را تعیین می کنند تا تداخلی با کار و شغل آن ها نداشته باشد. این دوره در اصفهان علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده چرا که واقعا نیاز تشکیل این دوره ها در دنیایی که امروزه بسیاری از مردم یک شغل دو شیفته و حتی دو شغل همزمان را برای گذران زندگی دارند، احساس می شد که خوشبختانه اصفهان توانسته در این زمینه موفق عمل کند.

دوره های اسپیکینگ زبان انگلیسی: این دوره به تقویت یکی از مهارت های مهم زبان انگلیسی یعنی speaking می پردازد و یک دوره کاملا مکالمه محور است. دوره اسپیکینگ زبان انگلیسی طرفداران زیادی دارد و بسیاری حتی با هدف دستیابی به این مهارت مهم از مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی دورهای ترمیک زبان انگلیسی را پشت سر می گذرانند.

دوره های فشرده زبان انگلیسی: دوره فشرده زبان انگلیسی در اصفهان درهر آموزشگاه زبانی به شیوه خود برگزار می شود اما همه آموزشگاه ها یک هدف را دنبال می کنند. این دوره ها بیشتر برای افرادی که زمان کافی برای گذراندن تمامی ترم های زبان را ندارند یک دوره خوب محسوب می شود. دوره های فشرده، خود به دو صورت نیمه فشرده و فشرده برگزار می شود. اصولا دوره های فشرده با تعداد کمی زبان آموز تشکیل می شود.

دوره های تربیت مدرس : همانطور که از عنوان این دوره ها مشخص است، دوره ای برای تقویت مهارت های مدرسین و اساتید عزیز در زمینه زبان انگلیسی است. در این دوره ها، اساتید با متدهای به روز آموزشی در زمینه محتوای تدریس, نحوه برگزاری و مدیریت کلاس, نحوه ایجاد یک کلاس شاد و خلاق برای بروز خلاقیت و نوآوری در زبان آموزان و ... تشکیل می شوند.

دوره های آیلتس زبان انگلیسی: دوره های آیلتس زبان انگلیسی ویژه زبان آموزانی است که قصد دارند در آزمون آیلتس شرکت کنند. این دوره ها تقریبا در همه آموزشگاه های زبان برگزار می شود و آزمون ماک آیلتس یا شبیه سازی آزمون آیلتس نیز در بیشتر این آموزشگاه ها در حال اجراست. اما آزمون اصلی آیلتس، تنها در یک سری از آموزشگاه ها برگزار می گردد. آزمون آیلتس یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است.

یادگیری زبان در کلانشهرهایی مانند اصفهان یا تهران و .... برای همه هموطنان عزیز ما یک رویا بوده است. با توجه به این امر، چرا ما، افراد نوعی که ساکنین این کلان شهرها هستیم، از این موقعیت مثبت استفاده نکنیم و زمینه یک یادگیری عالی را برای خود بوجود نیاوریم؟ زبان انگلیسی در همه آموزشگاه های زبان بیشترین مراجعین را دارد. ما شاهد این هستیم که هر روز تعداد ثبت نامی ها در دوره های زبان انگلیسی بیشتر و بیشتر می شود. برای اینکه با روش های آموزش زبان انگلیسی،  آشنا شوید ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

 

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی :

برای به دست آوردن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی شما نیاز به شناخت دقیق از خود دارید. اینکه بدانید سبک یادگیری شما چیست و شما با چه روشی احساس راحت تری دارید، خود موضوع مهمی است که می توانید قبل از خواندن ادامه این مقاله، مقاله دیگر ما در رابطه با سبک های یادگیری زبان را مطالعه کنید.

• برای خود یک هدف مهم تعیین کنید. هدف از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟
• یک دفترچه کوچک و همراه تهیه کنید تا بتوانید برای آموزش انگلیسی یک برنامه ریزی داشته باشید که در هر کجا همراه شما باشد.
• ترانه های انگلیسی زبان را دانلود کنید و در طول روز به آنها گوش دهید. این یعنی تقویت لیستنینگ زبان انگلیسی!
• فیلم های آموزشی و سریال های مختص به یادگیری زبان انگلیسی را در آرشیو فیلم های خود داشته باشید و درحین آشپزی یا تمیزکاری منزل یا حتی بازی با فرزندتان، به تماشای آن ها بپردازید. نترسید اگر قسمتی از آن را از دست می دهید یا توجه کاملتان به آن نیست. اگر توجه داشته باشید کودکان نیز به همین روش عمل می کنند. یعنی در عین بازی و صحبت کردن تلویزیون روشن است و برنامه مورد علاقه شان در حال اجراست و بعد از مدتی می توانید ببینید که تمامی آن برنامه ها و حتی تبلیغ های وسط آن را به خوبی حفظ کرده اند!!
• گرامر را به صورت ناخودآگاه یاد بگیرید با دیدن فیلم یا گوش دادن به مکالمه دو شخص و یا در حین مکالمه خود با دیگری.
• یک دفترچه خاطرات یا صفحه شخصی در اینستاگرام تهیه کنید و مطالب آن را به زبان انگلیسی بنویسید. این کار از شما یک نویسنده خوب نیز می سازد. نترسید در ابتدا ممکن است بعضی از جملات را در جای درست استفاده نکرده باشید یا منظور خود را به صورت دست و پا شکسته یا مبتدی وار رسانده باشید اما از خود بپرسید مگر همه اساتید یا افراد کاملا مسلط، در ابتدا به همین شکل به دنیا آمده اند؟؟!!
• اگر موقعیت مکالمه برای شما پیش آمد, نترسید با سری بلند و اعتماد بنفس با صدایی رسا به مکالمه بپردازید. نگران تمسخر دیگران نباشید. آنها همیشه راهی برای خندیدن به دیگران دارند. شما با قدرتتان و تعهدی که برای یادگیری زبان انگلیسی دارید در آینده آنها را شگفت زده می کنید.
• درحین کار سعی کنید معادل انگلیسی اسامی را تمرین و تکرار کنید. به طور مثال وقتی می خواهید کتابتان را بردارید به خود معادل انگیسی آن یعنی book را گوشزد کنید.

برچسب هاانگلیسی